burger
coffee
wine
cocktail

Домашна Гранола

грчки јогурт, гранола (бадеми, лешници, ореви, овес, агаве сируп и кокосово масло), сезонско овошје, мед

210

Чиа Пудинг

Чиа семе, бадемово млеко, путер од кикирики, овошје, агаве сируп

180

Хељда лепче со црвен хумус

две лепчиња од хељда, хумус од цвекло, козјо сирење, краставица, домат

180

Хељда лепче со авокадо

две лепчиња од хељда, хумус, авокадо, шери, козјо сирење

220

Англиски Појадок

3 јајца на око, мешано сирење, сланина, павлака, honey mustard, домат, леб

210

Омлет со Сирење

3 јајца, сирење, домат, леб

170

Омлет со Шунка и Кашкавал

3 јајца, шунка, кашкавал, печурки, домат, леб

210

Омлет со Спанаќ и Фета

3 јајца, спанаќ, фета, шери, леб

170

Потпечени Макарони

макарони, сирење, ајдамер, јајца, чаша јогурт

170

Кантина

ајзберг, рукола, пилешко, морков, краставица, шери, пченка, sweet chilly сос

310

Витаминска

рукола, цвекло, морков, пченка, микс семки

220

Авокадо

рукола, авокадо, рокфорд, краставица, шери, ореви, портокал

330

Капрезе

домат, моцарела, песто, рукола, крем балсамико

250

Цезар

марула, пилешко, пармезан, кубети, шери, дресинг

310

Ајзберг

ајзберг, поховано пилешко, маслинки, пченка, шери, дресинг

310

Јаворова

ајзберг, рукола, јаболко, ореви, шери, дресинг со јаворов сируп

260

Димен лосос и авокадо

марула, рукола, димен лосос, авокадо, брусница, нане, дресинг

350

Управителска

марула, ајзберг, пилешко, печурки, пармезан, сув домат, пченка, шери, дресинг

310

Грчка

домат, краставица, кромид, маслинки, сирење

250

Фурнарини

100

Фурнарини со кашкавал

130

Лепчиња со кајмак

160

Лепчиња со лук и моцарела

160

Брускети со домат, песто, босилек и пармезан

150

Брускети со сино сирење и грозје

180

Брускети со димен лосос, копар и намаз

210

Италијански сендвич

домашно лепче со сусам, песто, свинска пршута, моцарела, рукола, шери, маслиново масло

230

Кулен сендвич

домашно лепче со сусам, ајдамер, кулен, марула, домат, намаз, помфрит

200

Пршута Сендвич

домашно лепче со сусам, ајдамер, свинска пршута, марула, домат, намаз, помфрит

230

Шунка сендвич

домашно лепче со сусам, ајдамер, шунка, марула, домат, намаз, помфрит

190

Аранчини

панирани топки од ориз полнети со моцарела и ајдамер, доматен сос

210

Меланзана

модар домат со моцарела и пармезан во сос од домати

270

Либански дип

хумус од наут и хумус од цвекло ( наут, таан, ладно цедено маслиново, лимон, кумин, лук, бибер, цвекло), хељда леб, краставица, морков

200

Sweet and Salty даска за 2/4

свинска пршута, овчи кашкавал, крекери, кајмак со мед, маслинки, суво овошје, свежо овошје, апетисани

300/600

Сувомесната даска

говедска пршута, свинска пршута, кулен, пармезан, рокфорд, камемберг, фурнарини

590/1100

Млечна даска

пармезан, рокфорд, камемберг, козјо сирење, фурнарини

490/950

Сирење со мед и ореви

160

Зденки со кантина сос

160

Зачинети ќофтиња во сос

ќофтиња од телешко мелено месо, доматен сос, копар, магданос, кромид, чили, лепче со лук, пармезан

300

Пилешки прсти

280

Пилешки крилца во BBQ сос

280

Кесадиља

тортиља, ајдамер, павлака, пилешко, печурки

260

Бурито

тортиља, ајдамер, пилешко, печурки, ориз, доматен сос, црвен грав, чили

290

Топено сирење

230

Пршута со моцарела

230

Козјо сирење со тиквица на скара

230

Вргањ на путер со лук

390

Вегетаријански врап

тортиља, ајдамер, павлака, печурки, пиперка, тиквица

250

Примавера

доматен сос, моцарела, босилок, пармезан, лук

280

4 сирења

ајдамер, моцарела, рокфорд, пармезан

330

Арабијата

доматен сос, пиперка, кромид, маслинка, чили, пармезан, лук

260

Карбонара

бел сос, сланина, јајце, пармезан

320

Фунги

бел сос, вргањ, шампињони, пармезан, лук

290

Брокули

бел сос, пилешко, брокули, пармезан, лук

310

Кантина

ориз, вргањ, говедска пршута, пармезан, лук

350

Вегетаријанско

ориз, микс зеленчук, пармезан, лук

280

Пилешко и печурки

ориз, пилешко, шампињони, пармезан, лук

310

Маргарита

доматен сос, ајдамер

280

Фунги

доматен сос, ајдамер, шампињони

300

Пепероне

доматен сос, ајдамер, кулен

330

Капричиоза

доматен сос, ајдамер, шампињони, шунка

320

4 сирења

доматен сос, ајдамер, моцарела, рокфорд, пармезан

380

Пршута

доматен сос, ајдамер, пршута, рукола, пармезан

450

Пилешко во бел сос

пилешко, говедска пршута, бел сос, ориз, брокула

350

Азиско пилешко

пилешко, микс зеленчук, нудли, кикирики, слатко-луто-кисел сос

360

Тајландско (пилешко/свинско)

пилешки стек/свинско филе, паста од црвено кари, соја сос, сусам, свеж ананас, црно семе, масло од сусам, нудли, срирача сос, млад кромид

370/430

Свинско филе

свинско филе, пекарски компир, рукола, шери

450

Пилешко во сос од 4 сирења

пилешко, ајдамер, моцарела, рокфорд, пармезан, пекарски компир

390

Мисиркино со индиски ореви

мисиркино, индиски ореви, говедска пршута, печурки, бел сос, ким, ориз

470

Италијански стек

похован пилешки стек, доматен сос, моцарела, пармезан, босилок, шпагети

390

Фитнес стек

пилешко, микс зелена салата

350

El Jefe

домашно лепче со сусам, телешко месо, сино сирење, рукола, намаз со ореви, карамелизиран кромид, пекарски компир

380

Кантина

домашно лепче со сусам, телешко месо, чедар, сланина, марула, домат, кантина сос, пекарски компир

360

Чили

домашно лепче со сусам, телешко месо, чедар, марула, ајзберг, BBQ сос, пекарски компир

330

Базука

домашно лепче со сусам, телешко месо X2, чедар, јајце, ајзберг, домат, BBQ сос, пекарски компир

500

Бабин

домашно лепче со сусам, телешко месо, чедар, сланина, ајзберг, карамелизиран кромид, халапењо, гарлик сос, кисела краставица, пекарски компир

410

Веге

домашно лепче со сусам, веге плескавица, чедар, марула, краставица, намаз од лук, пекарски компир

330

Торта Нутела Малина

220

Carrot Cake

220

New York Cheesecake со солена карамела

220

Redberry Cheesecake

220

Топло Ладно

190